Stel je vraag over werk en inkomen

feestdagen

Heb een BBL-contract van nul tot max 32 uur. (+ 1 dag school) Uren per week zijn verschillend, schooldag vaste dag, behalve in de schoolvakanties. Bedrijf is zzp-er en werkt niet op feestdagen. Heb ik recht op betaling van die feestdagen die niet in weekend of schooldag vallen?

Reacties (1)
  • Expert CNV Vakmensen
    Voorgesteld antwoord
    Antwoord
    Beste Aleydis,

    Je geeft aan dat je een BBL-contract hebt. Je geeft aan dat de werkgever niet werkt op feestdagen en de vraag is of je dan betaald moet krijgen indien dit niet in het weekend valt of op een schooldag. In de bouw cao wordt aangegeven dat iedere werknemer recht heeft op betaald verlof op nieuwjaarsdag, tweede paasdag, Koningsdag, Hemelvaartsdag, tweede pinksterdag, de beide kerstdagen en eens in de vijf jaar op 5 mei. Je kunt dit vinden in artikel 3.4.1. van de cao. Echter wordt in artikel 5.1 nog het volgende aangegeven over BBL:

    De stagiair geniet vrijaf met behoud van vergoeding tijdens
    in Nederland algemeen erkende feestdagen, op dagen
    waarin in het leerbedrijf roostervrije dagen zijn gepland en
    tijdens de eventuele collectieve bedrijfssluiting in de winter,
    voor zover deze dagen vallen binnen de beroepspraktijkvorming. De stagiair geniet vrijaf zonder behoud van
    vergoeding tijdens de zomersluiting van het leerbedrijf

    Groet,

    CNV info
Terug