Stel je vraag over werk en inkomen

minimumloon oproepkracht

sinds kort werk ik in een restaurant in de keuken. ik ben oproepkracht. Op mijn loonstrook staat geen CAO waar ik onder zou vallen, maar ik neem aan dat dit het horeca CAO is. Ik ben 19 jaar en géén vakkracht. Wat zou mijn minimumloon per uur moeten zijn?

Reacties (1)
  • Expert CNV Vakmensen
    Voorgesteld antwoord
    Antwoord
    Beste Stan,

    Als u onder de cao horeca valt, dan is het volgende van toepassing:

    In artikel 4.9 van de cao horeca staat dat als u geen vakkracht bent, u ten minste het voor u geldende wettelijk minimumloon betaald moet krijgen. In bijlage 2 van de cao staat de tabel voor het wettelijk minimumloon. Bij een leeftijd van 19 jaar hoort u dan minimaal € 6,03 euro per uur te ontvangen.

    Met vriendelijke groet,

    Sociaal juridisch medewerker
    CNV Info
Terug