Stel je vraag over werk en inkomen

Heb ik recht op reiskosten voor de heen- en terugweg?

De reiskosten die ik krijg, heb ik recht op alleen de enkele reis of moet de baas me ook de terug reis betalen?

Reacties (1)
  • Expert CNV Vakmensen
    Voorgesteld antwoord
    Antwoord
    Volgens de CAO Kappers 2014-2016 heeft u volgens artikel 5.9 recht op de navolgende vergoeding reiskosten woon- werkverkeer.

    Openbaar vervoer: De werknemer die met het openbaar vervoer (tweede klas) reist, heeft recht op vergoeding van de daadwerkelijk gemaakte reiskosten. De werkgever behoeft de vergoeding alleen te betalen als de werknemer de gebruikte plaatsbewijzen dan wel een vergelijkbaar bewijsstuk bij hem inlevert.
    b. Andere vervoermiddelen: De werknemer die met een ander vervoermiddel reist, heeft recht op een vergoeding van € 0,19 per kilometer tot het maximum als vermeld in onderstaande tabel voor de reisafstand in het woon-werkverkeer.
    Dit geldt alleen als die afstand groter is dan tien kilometer (enkele reis, langs de meest gebruikelijke weg).

    Werknemers die voor de ingangsdatum van deze cao een hogere vergoeding ontvingen dan in onderstaande tabel staat vermeld, behouden dit recht.
    Tabel reiskosten:
    Voor tenminste vier dagen reizen per week gelden de onderstaande reiskostenvergoedingen. Voor wie drie dagen reist geldt ¾ van de tabelbedragen, voor twee dagen de helft en voor een dag ¼.
    Afstand enkele reis: Per maand:
    0 - 10 km € 0,-
    10 - 15 km € 65,-
    15 - 20 km € 91,-
    20 km of meer € 130,-

    Vertrouwende u met het bovenstaande voldoende geïnformeerd te hebben.
Terug