Ik heb een vraag:

Loonsverhogingen functiejaren - recht op?

Goedemiddag,

Ik ben in 4-2018 in dienst getreden bij werknemer, in het contract is de functie-indeling niet genoemd.
In 2018 gevraagd waar ik op ben ingedeeld was het antwoord G-4.

Dat betekent dus dat ik in G-0 begon.
Mijn startsalaris is € 2.500 bruto, op dat moment was G-0 € 2.240. (En G-7: €2.583)
Momenteel zit ik dus in G-5 (G-5 zit nog onder mijn startloon) en heb ik dus geen loonsverhogingen gekregen door functiejaren.

Heb ik recht om dit te zien als 'basissalaris' € 2240 + toeslag € 260 en elk jaar dus een verhoging op mijn basissalaris moeten hebben?

ps de 'extra' loonsverhogingen die zijn afgedwongen door de cao heb ik wel gehad.

Reacties (6)
  • Expert CNV Vakmensen
    Voorgesteld antwoord
    Antwoord
    Beste Pluk,

    Ik ga er vanuit dat je onder de cao Metaalbewerkingsbedrijf valt. Je geeft aan dat je in 2018 in G-4 zat. Het basissalaris is jouw salaris zonder de toeslagen. Je krijgt alleen loonsverhoging op je basissalaris.

    Groet CNV Info
    • Voorgesteld antwoord
      Antwoord
      Bedankt voor je reactie, maar dat dekt niet helemaal de lading van m'n vraag.
      Zijn mijn rechten op periodieken vervallen met 2500 in G-0 (worden geen toeslagen in contract genoemd), ook al ligt het bedrag in lijn met G6?
      Of betekent het dat ik elk jaar recht had op een verhoging?
    • Expert CNV Vakmensen
      Voorgesteld antwoord
      Antwoord

      Als antwoord op Pluk:

      Beste Pluk,

      Ik begrijp de vraag die je stelt niet helemaal. Ik ga je daarom algemene informatie geven. Indien in je contract wordt aangegeven dat je salaris 2500 is en dat dit in schaal G-O was. Dan krijg je in principe elk jaar een verhoging van de trede. Echter indien de trede natuurlijk lager is dan het salaris dat wat je krijgt ga je niet omhoog aan salaris je kunt dit vinden in artikel 35 van de cao. Daarnaast geldt er op grond van artikel 41 van de cao een salarisverhoging van het salaris. Dit is bijvoorbeeld per 1 december 3,5 procent. Dit vindt plaats over het basissalaris.

      Groet CNV Info
    • Voorgesteld antwoord
      Antwoord
      Bedankt voor je reactie.
      Even ter verduidelijking:
      cijfers 2014:
      Salarisgroep G
      Functiejaar
      0 - € 2.240
      1 - € 2.286
      2 - € 2.335
      3 - € 2.388
      4 - € 2.436
      5 - € 2.483
      6 - € 2.529
      7 - € 2.583

      Ik ben dus in 2014 ingedeeld in groep G met 0 functiejaren, maar wel met een salaris van € 2.500.
      Zijn de bedragen in het salarishuis leidend, moet alles wat hierboven zit toeslag zijn? (mijn salaris wordt nu als 1 gezien, er wordt geen onderscheid gemaakt in basis en toeslag)
      In mijn voorbeeld:
      G-0 = € 2.240 basis, € 260 toeslag.
      G-1 = € 2.286 basis, € 260 toeslag.
      etc.

      OF

      Krijg ik pas een periodieke loonsverhoging als ik naar G-6 ga (2.529, iets meer dan mijn salaris dus)
    • Expert CNV Vakmensen
      Voorgesteld antwoord
      Antwoord

      Als antwoord op Pluk:

      Beste Pluk,

      Het bedrag boven de 2240 wordt niet gezien als een toeslag. Echter ziet de G schaal er nu inmiddels anders uit. Indien je nu al 6 functiejaren hebt, dan hoor je volgende de huidige cao een loon te ontvangen van 2788 euro.

      Met vriendelijke groet,
      CNV INFO
    • Expert CNV Vakmensen
      Voorgesteld antwoord
      Antwoord
      Het lijkt me dat je het beste lid kunt worden van CNV Vakmensen voorzover je dat nog niet bent. We kunnen dan aan de hand van je verhaal en loonstrookjes precies uitrekenen wat je moet hebben, en gehad moet hebben. Er kan dan een vordering op je werkgever uitrollen. Dus mijn advies is om het op een rijtje te laten zetten.
Terug