Stel je vraag over werk en inkomen

Scheidings geld werknemer

Beste meneer/mevrouw,

Wij hebben een werknemer die op dit moment uit dienst en tijdens in dienst naar buiten heeft overnacht voor zijn werkzaamheden. hij geeft nu aan recht te hebben op scheidingsgeld wat wij eigenlijk niet stil hebben gestaan zijn wij dit nu verplicht dit ui te betalen?

Reacties (1)
  • Expert CNV Vakmensen
    Voorgesteld antwoord
    Antwoord
    Beste Rashj,

    Je geeft aan dat je een werknemer hebt die tijdens een dienst naar buiten heeft overnacht voor zijn werkzaamheden. Deze werknemer geeft nu aan dat hij recht heeft op scheidingsgeld klopt dit? In artikel 47 van de cao metaal en techniek wordt aangegeven:

    Artikel 47. Vergoeding van verblijfkosten
    1. Moet de werknemer werk doen op een andere plaats dan waarvoor de arbeidsovereenkomst is
    aangegaan? Dan vergoedt de werkgever de verblijfkosten op de volgende manier:
    70
    a. Is de reis naar het werk erg lang of ingewikkeld? Dan kan het daardoor noodzakelijk zijn dat
    de werknemer overnacht in een pension. De werkgever betaalt de kosten voor het pension.
    Maar alleen als hij het pension van tevoren heeft goedgekeurd.
    b. De werkgever betaalt de verblijfkosten die redelijk zijn in deze situatie.
    2. De werkgever betaalt ook verblijfkosten als de werknemer plotseling overwerk moet doen en
    daardoor ’s avonds twee uur of langer na de normale tijd van zijn werk vertrekt. Zorgt de
    werkgever voor een maaltijd voor de werknemer? Dan hoeft hij geen verblijfkosten te betalen.

    Indien de werknemer voldoet aan deze voorwaarden dan dien je dit inderdaad te betalen.

    Groet,

    CNV Info
Terug