Ik heb een vraag:

Moet je volgens de CAO Elektrotechnisch detailhandel over overwerk vakantiegeld reserveren en uitbetalen?

Moet je volgens de CAO Elektrotechnisch detailhandel over overwerk vakantiegeld reserveren en uitbetalen?

Reacties (1)
  • Expert CNV Vakmensen
    Voorgesteld antwoord
    Antwoord
    Beste Daniëlle,

    Er moet vakantietoeslag betaald worden over je bruto loon. Op grond van de Wet Minimumloon wordt overwerk ook als loon gezien. In de Wet Minimumloon staat dat wel dat in cao een andere uitwerking mag worden gegeven aan het begrip 'loon'. In de cao kan dus staan dat onder loon geen overwerk verstaan wordt en dan hoeft er ook geen vakantietoeslag over betaald te worden.

    In artikel 2.5 van de cao wat er precies moet worden verstaan onder loon. Daar staat dat overwerk niet onder het loon valt. Dat betekent dan dus dat er ook geen vakantietoeslag over betaald hoeft te worden. De enige uitzondering hierop is wanneer er is afgesproken dat de overwerkvergoeding in het loon is opgenomen. Over dat hele loon moet dan vakantietoeslag worden betaald.

    Groeten,
    CNV Info
Terug