Ik heb een vraag:

Ik werk voor een winkel een sexshop. Er is maar een winkel van dus niet zoals christine le duc of beate uhse keten. Mijn vraag is of wij onder een Cao vallen omdat mijn werkgever aangeeft dat dit niet het geval is.

Ik werk voor een winkel een sexshop. Er is maar een winkel van dus niet zoals christine le duc of beate uhse keten. Mijn vraag is of wij onder een Cao vallen omdat mijn werkgever aangeeft dat dit niet het geval is. En hebben winkels als christine le duc of beate uhse wel een Cao?

Reacties (5)
  • Expert CNV Vakmensen
    Voorgesteld antwoord
    Antwoord
    beste Sebfrans,
    Je werkgever heeft gelijk. Er is geen cao van toepassing, dit betekent dat eventuele afspraken vastgelegd in personeelshandboek of opgenomen in je arbeidsovereenkomst en de algemeen geldende wet- en regelgeving van toepassing zijn. Er is al een aantal jaren geen cao meer voor de winkels van Beate Uhse en Christine le Duc.
    • Voorgesteld antwoord
      Antwoord

      Paar weken terug heb ik de zelfde vraag gesteld bij FNV en hun gaven een andere uitleg, kunt u dat weerleggen? Antw FNV:
      Er bestaat een CAO Retail Non Food. Deze is algemeen verbindend verklaard, wat inhoudt dat de werking geldt voor iedereen die in de betreffende branche werkt.
      U geeft aan in een (fysieke?) winkel te werken. Volgens de betreffende CAO, artikel 1, zou deze CAO gewoon op u van toepassing zijn.

    • Expert CNV Vakmensen
      Voorgesteld antwoord
      Antwoord

      Als antwoord op sebfrans:

      Om te bepalen of je inderdaad onder de cao Retail non food valt is het nodig om te weten welke winkel en eigenaar het betreft, zodat we dat bij de werkgeversorganisatie kunnen navragen. Je kunt de naam eigenaar en naam en adresgegevens van de winkel mailen naar k.huntjens@cnvvakmensen.
      groet
    • Expert CNV Vakmensen
      Voorgesteld antwoord
      Antwoord

      Als antwoord op Kitty Huntjens:

      Helaas is mijn mailadres waar je reactie naar kunt sturen niet correct. Het moet zijn: k.huntjens@cnvvakmensen.nl. Zodra ik je reactie heb kan ik het controleren.
    • Voorgesteld antwoord
      Antwoord
      Paar weken terug heb ik de zelfde vraag gesteld bij FNV en hun gaven een andere uitleg, kunt u dat weerleggen? Antw FNV:
      Er bestaat een CAO Retail Non Food. Deze is algemeen verbindend verklaard, wat inhoudt dat de werking geldt voor iedereen die in de betreffende branche werkt.
      U geeft aan in een (fysieke?) winkel te werken. Volgens de betreffende CAO, artikel 1, zou deze CAO gewoon op u van toepassing zijn.
Terug